z

İMAR BARIŞI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İmar Barışı mevzuatı bilgilendirme toplantısı gerçekleşti. İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri ile Bölge Katılımcılarımızı buluşturduk. KOSBİ Hilmi Şekerci Seminer Salonumuzda yapılan seminerde İl Müdür Yardımcısı Nezir Türe, İmar ve Planlama Şube Müdürü Gözde Özbey, Mimar Oğuzhan Girgin ve Mimar Okan Şenoğlu mevzuat hakkında merak edilen hususlarda açıklamalarda bulundular.

YENİ DÖNEMDE GÖREV YAPACAK YÖNETİM KURULUMUZ BELİRLENDİ

Müteşebbis Heyetimiz yeni yönetim kurulu üyelerini belirledi. KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı olarak Kamil Porsuk seçilirken, Erol Diren Başkan Yardımcısı, Hüseyin Eren, Arif Uğurlu ve Aytekin Öztaş ise yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacaklar.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI HEYETİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

Altyapı çalışmaları Kasım-2018 döneminde tamamlanacak olan Kemalpaşa Lojistik Köy yatırımının üst yapı çalışmalarına hazırlık süreci ile ilgili olarak görüşme yapmak üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı heyeti Bölge Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

MÜTEŞEBBİS HEYETİ TOPLANTIMIZ GERÇEKLEŞTİ

MÜTEŞEBBİS HEYETİ TOPLANTIMIZ GERÇEKLEŞTİ Bölge fabrikalarımızdan DİMES firmasının ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı öncesi Müteşebbis Heyet Başkanımız İzmir Valisi Sayın Erol AYYILDIZ ve Müteşebbis Heyet Üyelerimiz fabrikayı gezerek, üretim süreci hakkında bilgiler aldılar. Toplantıda 2018 yılı Ocak – Temmuz dönemi gerçekleşen faaliyetler sunumu yapıldı ve gündemdeki diğer konular görüşüldü.

Son Kaynak Tedarik Tarifemiz

İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi olarak 2009 yılından itibaren serbest piyasadan temin ettiğimiz elektrik enerjisini ulusal tarifenin %10-14 altında bir bantta kullanımınıza sunabilmiştik. Ancak 1 Nisan 2018 tarihinde EPDK tarafından yayınlanarak yürürlüğe giren Son Kaynak Tedarik Tarifesi Tebliği ile yılda 50 milyon kWh üzeri elektrik kullanan abonelerin tüketimlerinin faturalanmasında yeni yöntem belirlenmiştir. Bu yöntem aşağıdaki formül ile hesaplanmaktadır.

Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Aile Anayasası Semineri

Sayın Katılımcımız, Organize Sanayi Bölgemizdeki firmalarımızın çoğunluğu KOBİ nitelikli aile şirketi yapısındadır. Bu nedenle önem arz ettiğini düşündüğümüz “AİLE ŞİRKETLERİNDE KURUMSALLAŞMA VE AİLE ANAYASASI” konusunda bilgilendirme semineri gerçekleştirilecektir. Yararlı olacağı düşüncesiyle katılımınız hususunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, İZMİR KEMALPAŞA ORGANİZE SANAYİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

EBİLTEM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Sayın Katılımcımız, Organize Sanayi Bölgemiz ile Ege Üniversitesi arasında sürdürülen iş birlikteliği kapsamında özellikle KOBİ nitelikli işletmelerimize dış pazar olanaklarını geliştirme, AR-GE ve İnovasyon faaliyetleri destek unsurları ve teknolojik gelişmeler gibi konularda önemli katkılar sağlamaktayız.

KOSGEB DESTEK PROGRAMLARI KAPSAMINDA 2018 YILI SONUNA KADAR VADESİ DOLACAK TAHSİLATLARIN 2019 YILINA ERTELENME KARARI

SAYIN KATILIMCIMIZ, KOSGEB İcra Komitesi`nin 2018/07 nolu toplantısında alınan 15 nolu karar ile; KOSGEB Destek Programları kapsamında 2018 yılı sonuna kadar vadesi dolacak olan geri ödemeli destek tahsilatlarının talepte bulunan KOBİ’ler için, herhangi bir yasal faiz almaksızın 31 Ocak 2019 tarihi bitimine kadar ödenmek üzere ertelenmesi kararı alınmıştır.

Kosbi Özel İstihdam Bürosu
  • Arıtma tesisimizin kapasitesi 20.000 m3/gün'e ulaştı

  • Altyapı çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor

  • Ucuz ve kaliteli enerji olanağı sunuyoruz

  • Ortak akıl ve şeffaf yönetim ilkemizdir

Başkanın Mesajı
Başkanın Mesajı
KOSBİ Tanıtım Filmi
Basında KOSBİ
Basında KOSBİ
KOSBİ Dergi
KOSBİ Aktüel
Faaliyet Bültenleri ve Sunumlar
Faaliyet Bültenleri ve Sunumlar

RAKAMLARLA KOSBİ

Türkiye'nin Parlayan Yıldızı


Toplam Alan

Türkiye'nin en büyük OSB'leri arasında yer alan bölgemizin alanı 13 milyon m²' dir


Firma Sayısı

Ulusal ve uluslararası pazarda lider konumda olan birçok dev markayı bünyesinde barındıran KOSBİ'de 500'ün üzerinde firma faaliyet göstermektedir


İstihdam

Bölgemizde toplam 26.500 kişi istihdam edilmektedir. Tüm parsellerde üretime geçildiğinde istihdamımız 50.000'e ulaşacaktır


Dış Ticaret Hacmi

KOSBİ, 2.9 milyar dolar ihracat ve 2.4 milyar dolar ithalat hacmi ile ülkemizin dış ticaret açığı vermeyen sayılı bölgelerindendir


Başlıksız Belge

HABER BÜLTENİ


Duyurularımızdan ilk siz haberdar olun.


MOBİL UYGULAMA


Yakında ANDOID ve IOS Marketlerde ...
Go Top